Close

Analytikerdækning

Selskab Analytiker Telefon E-mail
ABG Sundal Collier André Thormann +45 35 46 30 19 Andre.Thormann@abgsc.dk
Carnegie Alexander Borreskov +45 32 88 04 63 alexander.borreskov@carnegie.dk
Carnegie Mads Quistgaard +45 32 88 05 43 mads.quistgaard@carnegie.dk
Danske Bank Poul Ernst Jessen +45 45 12 80 48 poer@danskebank.com
Nordea Claus Almer +45 55 47 80 41 claus.almer@nordea.com
Nordea Aleksander Edemann +45 55 47 76 75 Aleksander.Edemann@nordea.com
SEB Magnus Jensen +45 33 28 33 09 magnus.jensen@seb.dk

Matas A/S er fulgt af den/de analytiker(e), der er nævnt ovenfor. Bemærk, at alle udtalelser, skøn eller prognoser vedrørende virksomhedens resultater fra disse analytikere er deres alene, og ikke repræsenterer udtalelser, prognoser og forudsigelser af virksomheden eller dens ledelse.